1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Amazon, fiziksel mağaza açıyor

Amazon, fiziksel mağaza açıyor

Dünyaca ünlü e-ticaret platformu Amazon, ABD’de fiziki mağaza açmaya hazırlanıyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre Amazon, perakende satışlarını genişletmeyi hedefliyor. 

Yaklaşık 27 yıldır online olarak hizmet veren dev e-pazar yeri, bu kez farklı bir girişimle gündeme geldi. Fiziksel olarak satış yapmaya hazırlanan Amazon; giyim, ev eşyası, elektronik gibi ürünlere ağırlık verecek. 

Dünyaca ünlü markalar bulunacak 🛍️

Satış kanallarını farklılaştırmaya yönelik girişimde bulunan Amazon’un ilk büyük mağazalarını, Ohio ve Kaliforniya’da açması bekleniyor. Ayrıca mağazaların 2 bin metrekarenin üzerinde bir büyüklükte olacağı ve mağazalarda ünlü markaların ürünlerine yer verileceği de alınan duyumlar arasında. 

Amazon logolu ürünler de yer alacak 🔖

Ünlü girişimci Jeff Bezos tarafından 1994 yılında hayata geçirilen Amazon’un büyük perakende mağazalarında, kendi logosu ile üretilen ürünlere de yer verileceği belirtildi. Pandemi ile birlikte yeni bir döneme giren Amazon, “ABD’nin en büyük kıyafet satış noktası” ünvanını geliştirmeyi hedefliyor. 

Bir süredir konuşuluyordu 🗣️

Mağazalarda yer alacak markalara henüz karar verilmediği aktarılırken, ayrıca, Amazon’un bu alanda bir süredir yatırım ve atılım yapma isteği olduğu da belirtildi. Geçmiş yıllarda farklı sektörlerde ve farklı markalar altında mağazalar açan Amazon’un, ilk kez bu kadar çok ve çeşitli ürünü barındıran bir mağaza açtığı da vurgulandı. 

Fiziksel mağaza mı? E-ticaret mi? 🛒

Uzun yıllar online satış yapan Amazon’u örnek alan pek çok girişimci, fiziksel mağaza açmanın ekstra bir maliyet ve zaman kaybı olduğunu düşünüyordu. Amazon’un yeni açacağı fiziksel mağazaları ile birlikte, perakende sektöründe “Fiziksel mağaza mı? E-ticaret mi?” soruları da tekrar konuşulmaya başlandı. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında