İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

capslock, 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı!

capslock, 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı!
+ -

Girişimcilik ve startup odaklı içerikler üreten medya girişimi capslock, tohum öncesi turunda400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı. 

2 yıl önce bir podcast programı olarak sektöre giren capslock, aldığı yatırım ile birlikte gelecek hedeflerini de şekillendirdi. iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbuğutu ile Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar’ın katılımı ile yatırım alan capslock, ilerleyen süreçlerde de ekibini genişletmeyi düşünüyor. capslock ayrıca, yeni içerik formatları geliştirecek ve İngilizce yayınlar ile global bir medya şirketi olma yolunda adım atacak. 

“Hedefimiz, globalde yer almak.”

capslock Kurucu Ortağı Erdem Şentunalı

Dijital dünyaya odaklanacak 🤳

4’ü podcast olmak üzere 11 içerik formatı üreten capslock, girişimcilik ve startup ekosistemi üzerine yayınladığı içerikler ile dikkat çekiyor. Yatırımcı ve girişimciler ile yaptığı röportajlar sayesinde ün kazanan capslock ekibi, dijital dünya dinamiklerine hakim olarak video ve ses formatlarına odaklanıyor. 

“Yapmamız gereken daha çok çalışmak” 👨‍💻

capslock takipçilerinin başka bir platforma ihtiyaç duymadan bilgiye kısa zamanda erişebilmesini sağladıklarını dile getiren capslock Kurucu Ortağı Umut Yaka, “Bir sene önce yayına başlamamıza rağmen çok kısa zamanda hatırı sayılır bir topluluk oluşturduk. Bundan sonra yapmamız gereken daha çok çalışmak, amacı olan içerikler üretmeye devam etmek ve globalde emin adımlar atarak büyümek.” diye konuştu.

capslock gözünü globale dikti 🗺️

capslock’un girişimcilik ekosistemine büyük fayda sağladığını aktaran capslock Kurucu Ortağı Erdem Şentunalı ise, “Girişimcilik ekosisteminde yeni deneyimler sunmak amacıyla başladığımız capslock, bugün itibarıyla gözünü globale diken, samimiyeti ve orjinalliği ile fark yaratan bir medya haline geldi. Medya girişimlerine yatırım yapıldığını pek de görmediğimiz ülkemizde, bizden desteğini ve güvenini hiç esirgemeyen, en başından beri turda yer almalarını istediğimiz ve bizim deyimimizle “Rüya Takımı”ndan yatırım almanın mutluluğu tarif edilemez.” dedi.

“capslock, girişimcilik ekosistemi adına çok değerli” 🌟

Girişimcilik dalında kaliteli içerik ihtiyacının giderek arttığını ileten iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbuğutu, capslock ekibinin bu ekosistemde fark yarattığını ve ilerleyen süreçlerde adından daha fazla söz ettireceğini söyledi. Ayrıca Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar ise, capslock’un yaratıcı içeriklerinin sektör adına çok değerli olduğunu dile getirdi. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında