1. Ana Sayfa
  2. Haberler

E-ticaret yatırım şirketi Opontia, Türkiye pazarına girecek

E-ticaret yatırım şirketi Opontia, Türkiye pazarına girecek

E-ticaret platformları üzerinden kendi ürünlerini satan başarılı markalara yatırım yapan Opontia, Türkiye pazarına girmeye karar verdi. Şirket yetkilileri, Türk şirketlerinin büyük bir potansiyel taşıdığına dikkat çekti. 

“Türkiye, e-ticaret gelişiminde birinci sıraya yükselebilir.”

Opontia Türkiye Genel Müdürü Yaman Ungan

Doğu Avrupa ve MENA (Ortadoğu ve Afrika) bölgeleri odaklı çalışan Opontia, online satışlarını arttırmayı hedefleyen Türk şirketlerine yatırım yapacak. Türkiye’de e-ticaret pazarının her geçen gün geliştiğine tanık olan ünlü yatırım firması, ağırlıklı olarak dönemsel olmayan ürünlerle ilgileneceğini duyurdu. 

“Rotamızı Türkiye’ye çevirdik” 👀

Şirketin Türkiye Genel Müdürü Yaman Ungan kararla ilgili, “Yatırımlarımızın rotasını şimdi de Türkiye´ye çevirdik. “Yüzde 70 artan online satışlar, sektör için çok büyük bir potansiyele işaret ediyor. Türk markaları e-ticaret performanslarını çok daha yükseğe çıkarabilir. Bu avantajı fırsata birlikte dönüştürmek için Türkiye’ye yatırım yapmaya karar verdik. ” dedi.

Tüketiciler e-ticaret sitelerini tercih ediyor 💻

Pandemi döneminde tüketici davranışlarının değiştiğine dikkat çeken Ungan, “Tüketiciler, satın alma deneyimini e-ticaret sitelerine kaydırıyorlar. Bu da yenilikçi yaklaşımlara yatırım yapmayı gerektiriyor. Türkiye perakende e-ticaret gelişiminde birinci sıraya yükselirken, pastasını da büyütebilir.” diye iletti. Ayrıca Ungan, Türkiye’nin 2020-2025 döneminde her yıl ortalama yüzde 14.59’luk gelişme kaydederek perakende sektöründeki en hızlı büyüme oranıyla dünya sıralamasında birinciliğe ulaşmasının beklendiğini vurguladı.

E-ticaret siteleri için küresel yatırım ağı fırsatı 🌐

Opontia Kurucu Ortağı Manfred Meyer ise, “Geçen yıl Türkiye’de 11 bin e-ticaret sitesinden verilen 7,8 milyon TL değerindeki siparişlerde 46 milyonu aşkın ürün satıldı. Bir önceki yıla oranla yüzde 69,28 artan satışlar çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Biz de Opontia olarak bu ivmeyi sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde büyütmek isteyen e-ticaret siteleri için küresel bir yatırım ağı sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Aylık en az 50 bin TL ciro gerekiyor 💰

Kurucu Philip Johnston da yatırım yapmayı düşündükleri şirketlerin profili hakkında şunları söyledi: “Ağırlıklı olarak mutfak, banyo, spor, ev, oyuncak gibi dönemsel olmayan ürünlere odaklanıyoruz. Yatırım yapacağımız markalar için 2 rakamsal kriterimiz var: Aylık en az 50 bin TL ciro ve 10 bin TL net kâr. Sonrasında marka sahiplerinin operasyonel yükünü biz üstleniyoruz. Böylece onlar da asıl uzmanlıkları olan markalarına odaklanabiliyor.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında