E-Ticarette Aracı Bulma Telaşı Bitiyor

E-ticarette işletmelerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan ürün tedarik etme işlemini, Sepet Sarayı kolaylaştıracak.

Yurt dışındaki tedarikçilerden temin edilen ürünleri direkt tüketiciye sunacak olan Sepet Sarayı, sistemde aracı bulunmayacağı için uygun fiyata hizmet sağlayacak. Ürünlerin yaygın e-ticaret siteleri veya pazaryerlerine göre yüzde 30 ila 50 arasında daha uyguna alınabileceği platform ile, doğrudan dış pazarlardan ürün temin edilebilecek. Avantajlı fırsatlar ile küçük işletmelere fayda sağlayan Sepet Sarayı, geniş ithalat ağı ile de talep görüyor.

“E-ticaret pazar büyüyor, henüz doyum noktasına ulaşmadı.”

Sepet Sarayı Hasan Türk

50 bine yakın ürün seçeneği 👕

2 sene boyunca platform üzerinde çalıştıklarını belirten Sepet Sarayı Kurucusu Hasan Türek, “E-ticaret pazarı büyüyor, henüz doyum noktasına ulaşmadı. Öncelikle markamıza yatırım yaptık. Altyapımızı kurduktan sonra sitemizi kullanıma açtık. 1-2 haftalık ciro bizi şaşırttı. Bir süre sebat edelim derken, gelen talep bizi heyecanlandırdı. Bahçe mobilyasından ayakkabıya kadar 3-4 bin çeşit ürüne sahibiz. Varyantlarıyla birlikte bu rakam 50 bini buluyor. Bizim derdimiz diğer e-ticaret siteleriyle yarışmak değil, uygun fiyata güzel ürün bulmak.” ifadelerini kullandı.

“Normal kâr marjlarıyla çalışıyoruz”💰

Yazılımda yapay zeka teknolojisinden büyük oranda yararlanıldığını söyleyen Türek, “Binin üzerinde tedarikçi ile çalışıyoruz. Bunların çoğunluğu yurt dışında. Biz, aracısız, kaynağından tedarik ettiğimiz için normal kâr marjlarıyla çalışıyoruz. Yüksek kârlar kovalamadan, mantıklı bir iş yapmak için yola çıktık. O yüzden çok hızlı bir dönüş aldık. Henüz adamakıllı tanıtım çalışması yapmadan büyük bir ilgi gördük.” diye konuştu.

“Hedefimiz teslimat süresini 8 güne indirmek”🗓️

Sepet Sarayı üzerinden verilen yurt dışı siparişlerinin 15 gün içerisinde alıcıya ulaştığını söyleyen Türek, “Hedefimiz teslimat süresini 8 güne indirmek. Bunu başardıktan sonra duyurularımızı hızlandıracağız yeni pazarlama yatırımlarına girişeceğiz. Bu aşamada yatırımcı arayışına da gireceğiz. Hedefimiz bir yıl içinde bu konuma gelmek. E-ticarette yeni markaların yaşadığı güven sorununu aşmak için Ticaret Bakanlığı’nın Güvenilir Ticaret Damgası’nı almak yolunda çalışmalarımız sürüyor.” diye iletti.