1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Facebook, “WhatsApp Mağazalar” müjdesi verdi

Facebook, “WhatsApp Mağazalar” müjdesi verdi

E-ticaret alanında her gün yeni bir teknoloji ile online alışverişi kolaylaştıran Facebook, Whatsapp’ta ciddi bir değişime gidiyor. 

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu, Instagram ve Facebook mağazalarına bir yenisini daha ekliyor. Her yıl yeni bir güncellemeyi duyuran Facebook yetkilileri, Whatsapp’ta bir Mağazalar sekmesi açmaya hazırlanıyor.

Facebook’tan 3 dev güncelleme💥

Online alışveriş deneyimine oldukça önem veren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 3 yeni güncellemeyi duyurdu. Bu güncellemeler kapsamında Alışveriş sekmesinin hem Whatsapp uygulamasında hem de Facebook Marketplace’te görünür hale geleceğini dile getiren Zuckerberg, alışveriş reklamları ve Instagram için de görsel arama özelliğinin geldiğini belirtti. 

WhatsApp artık daha işlevsel⚙️

Whatsapp güncellemesi ile birlikte müşteriler alışveriş yapmadan önce satıcı ile görüşebilecek. Bu sayede; hali hazırda işletmeler tarafından kullanılan Whatsapp Business, çok daha işlevsel hale gelecek. Kesintisiz bir satın alma deneyimi ile, online alışverişlerin çok daha artacağı düşünülüyor. 

Yeni bir alışveriş dönemi başlıyor🛍️

Kısa zamanda e-ticaret sektörüne adapte olan Facebook, bu kez alışveriş reklamlarını da atlamadı. Kullanıcılar tarafından sık sık talep edilen bu güncelleme kapsamında, kişiselleştirilmiş bir satın alma dönemi başlayacak. Online alışveriş yapan müşterilerin satın alma geçmişine göre reklamların üretilebileceği bu güncelleme, pek çok satıcı tarafından ilgiyle karşılandı.

Görsel aramalar, online alışverişe damga vuracak🔍

Uzun yıllardır konuşulan ve 2021’de e-ticarete damgasını vuracağı söylenen görsel arama özelliği geldi. AI Teknolojisi sayesinde hayatımıza giren bu özellik ile, kullanıcılar istedikleri görselleri aratarak benzerlerine ulaşabilecek. Daha önce pek çok firma tarafından kullanılan bu özelliğin, e-ticarette büyük bir dönüşüm yaratması bekleniyor. 

AR Reklamları hayatımıza giriyor🤳

Sosyal medya kullanıcılarının merakla beklediği AR (Arttırılmış Gerçeklik) Dinamik Reklamları, bu güncellemeyle birlikte hayatımıza giriyor. Resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılan bu teknoloji sayesinde; Huda Beauty ve Laura Mercier gibi kozmetik firmaları, kullanıcıların ruj denemelerini AR ile yapmasını sağlayacak. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında