1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Getir, 150 milyon dolarlık yatırım aldı

Getir, 150 milyon dolarlık yatırım aldı

Edindiği başarılarla gündemden düşmeyen Getir, yeni bir yatırım daha aldı. Getir yatırımcılarından birinin gerçekleştirdiği 150 milyon dolarlık yatırım ile, şirketin 2021 yılındaki toplam fonlaması 1.1 milyar doları aştı.

Dünyaya açılmaya hazırlanıyor 🌎

Perakende dağıtım şirketi Getir, yatırım ile ilgili detaylı bilgi vermezken; yatırımın Türkiye’de ve yurt dışında büyüme stratejileri için değerlendirileceği bilgisini verdi. 2020 yılında 38 milyon dolar yatırım alarak büyük ses getiren ünlü şirketin değerlemesi, son yatırım turuyla 7.56 milyar dolara ulaştı. 

Rotada ABD var ✈️

Avrupa’da gösterdiği başarılarla yatırımcıların dikkatini çeken Getir, geçtiğimiz aylarda rotasını Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirdiği sinyalini vermişti. İstanbul merkezli şirket, 2021 yılında ABD pazarına açılmaya hazırlanıyor. 

İkinci en çok yatırım alan şirket 🏆

2015 yılında Nazım Salur tarafından kurulan Getir, Çinli Alibaba’ya ait olan e-ticaret pazar yeri Trendyol’dan sonra Türkiye’de en çok yatırım alan şirket oldu. Amsterdam, Paris ve Berlin gibi kentlerde de hizmet veren şirket, gelecek dönemde dünyaya açılmaya hazırlanıyor. 

🤩 Ayrıca, Getir’in hikayesini anlattığımız YouTube videomuzu buradan izleyebilirsiniz;

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında