1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hepsiburada, 250 bin TL’ye kadar kredi desteği verecek

Hepsiburada, 250 bin TL’ye kadar kredi desteği verecek

Yerli e-ticaret platformu Hepsiburada ve Şekerbank iş birliği ile hazırlanan “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” adlı program sayesinde, kadın girişimciler 250 bin TL’ye kadar uygun faiz oranları ile sunulan kredi imkanından faydalanabilecek. 

E-ticarette kadın girişimcilerin payını arttırmayı hedefleyen Hepsiburada, yeni bir iş birliği ile ses getirdi. Geliştirilen program kapsamında, finansal destek verilerek kadınların sektöre girmeleri teşvik edilecek. 

Girişimci kadınlar için e-ticaret eğitimi 🧑‍🏫

Uzun yıllardır kadın girişimciler için destek programları hayata geçiren Hepsiburada’nın desteği sayesinde, pandemi sürecinde girişim kurmak isteyen kadınların güç kazanmaları sağlanacak. Daha önce aynı program kapsamında, kadın girişimcilere; ücretsiz e-ticaret eğitimi, fotoğraf çekimi eğitimi gibi pek çok alanda destek sağlanmıştı. 

“Kadının varlığını yaşamın her alanında destekliyoruz.” 

Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan

Hepsiburada ve Şekerbank iş birliği yaptı 🤝

“Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı” ile 19 bin kadın girişimciye ulaşılması ve binlerce kişinin avantajlardan faydalanması sebebiyle, Hepsiburada yeni bir iş birliğine imza attı. Çok daha fazla kadına erişebilmek ve e-ticarete katılmalarını sağlamak amacıyla Hepsiburada, Şekerbank ile bir anlaşmaya vardı. 

Uygun faiz oranlarıyla kredi avantajı 💸

Anlaşma kapsamında, Türkiye’de ilk kez e-ticaret platformu ile girişimci kadınlara özel finansal destek sağlanacak. Kadınların iş gücüne katılımı amacıyla başlatılan proje kapsamında finansal ihtiyaçlar karşılanabilecek. Ayrıca; uygun faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönem ve 36 aya kadar vadeyle girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansal desteğe ulaşmaları sağlanacak.

Başvurular online yapılacak 🌐

Projeye dahil olan kadın girişimcilere özel olarak Nakit İşletme Kredisi ile 250 bin TL’ye kadar nakit desteği verilecek ve talep halinde uygun görülen kredilerde taksit ötelenebilecek. Başvurular ise, Şekerbank’ın web sitesindeki başvuru sayfası üzerinden yapılabilecek. 

Birden fazla destek sunuluyor 🏦

Ayrıca krediden faydalananlar, personel maaşlarını Şekerbank’a taşımaları halinde, aşağıdaki avantajlardan da yararlanabilecek. 

  • Nakit promosyon ödemesi, 
  • 1 yıl boyunca POS aidatı muafiyeti
  • İnternet ve mobil kanallardan 1 yıl boyunca masrafsız EFT/Havale
  • “Bütçem Kart” için yıllık kart aidatı muafiyeti
  • Kiralık kasalarda %50 indirim 

“Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” 🪄

Pandemi döneminde daha fazla girişimci kadına ulaşmak için yeni iş birlikleri ve yatırımlar yaptıklarını dile getiren Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “Yeni iş birliğimiz ile girişimci kadınların yaşadıkları finansal engelleri aşmalarına destek olmayı arzu ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de tüm imkanlarımızı seferber ederek girişimci kadınların güçlerine güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Kadın girişimcilerin yanındayız” 👩‍💻

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu ise, “Bu program sayesinde, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kadın üreticiler; nakit ihtiyacını avantajlı koşullarla karşılayacaklar ve pek çok bankacılık hizmetinden ücretsiz faydalanacaklar. Kadın girişimciliğini desteklemeye ve üretime katılmak isteyen kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında