1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret

ikas ile 5 Adımda E-ticaret Sitenizi Açın!

ikas ile 5 Adımda E-ticaret Sitenizi Açın!

Hepinizin bildiği gibi, dijital çağın da etkisiyle dedelerimizin zamanında günler haftalar alan ticaret, şimdi önüne bir “e” harfi aldı ve tabir-i caizse işin rengi epey bi’ değişti. Şimdi öyle mi, oturuyorsun koltuğuna, alıyorsun eline bir telefon bir de internet bağlantısı bitti gitti. 📱

Tamam tamam, o kadar basit değil evet ama bir taraftan da o kadar basit. Anlatıyorum işte, dinleyin. Dur teknoloji demişken mucit bir abimizin bir sözünü de iliştireyim şuraya motivasyon olsun: 

“Yeterince ileri teknoloji, sihire eş değerdir.”

Sir Arthur C. Clarke

Ticaret, önüne bir “e” harfi aldı “e-ticaret” oldu da, mevzu burada bitmedi tabii ki. Sektör büyüdü büyüdü, her gün başka bir teknoloji çıkarttılar. Artık e-ticaret yapmak istiyorsan, bir web geliştiricisi ile çalışabiliyorsun. Daha iyi bir seçenek vereyim, gelişmiş bir e-ticaret altyapısı edinerek satışa direkt başlayabiliyorsun.

ikas‘ın hep vurguladığı bir şey göze çarpıyor: HIZ. 🚀

Kurulumda, sistemde, süreçte, sitede, her aşamada hızın sürekli altını çiziyorlar. “ikas’ta nasıl mağaza açarız?” diye soracak olursanız, ben size onların dilinden cevap vereyim: 15 dakikada

“Nasıl ya, 15 dakikada online mağaza mı açılır?” demeyin, açılıyor. Gelin, anlatalım.🤫 

İşte ikas ile e-ticaret sitesi açmak için 5 adım

1. ikas hesabınızı oluşturun. 👩‍💻

ikas.com/tr adresine gidiyorsunuz ve ekranda çıkan “E-Ticaret Siteni Aç” şablonundaki gerekli boşlukları dolduruyorsunuz ve evet, mağazanızı oluşturdunuz!

2. ikasPay ile SanalPOS’unuzu aktifleştirin. 💳

Bu aşamada ise, siteniz ile birlikte gelen ikasPay kurulumunuzu yapıyorsunuz. Bireysel veya Kurumsal hesap türünüzü seçip ilgili kısımları doldurduktan sonra, ikasPay hesabınız hazır!

Bitti mi? Hayır, tabii ki burada bitmedi. 🤔

ikasPay sayesinde; uygun oranlarla hemen ertesi gün ödeme alabiliyor ve panelinizden iade işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Evet, ERTESİ GÜN.

3. Kargo anlaşmanızı yapın. 📦

Sıra geldi, e-ticaret yapan işletmelerin en çok korktuğu konulardan biri olan kargo anlaşmalarına.

E-ticaret sitesini kurmak isteyen kişiler; dilerse ikas’ın sunduğu kargo entegrasyonları sayesinde anlaşmalı oldukları firmalar ile çalışabiliyor ve kargo takibini yapabiliyor. 

4. Ürünlerinizi ve temanızı düzenleyin. 👖

Bazı yavaş panellerde tek tek ürün yükleyeyim diye saatlerce uğraşıyorsunuz. O derece eski, karışık ve haliyle hem müşterilerinize hem size bir işkence oluyor. 

ikas’ta ise ürün yüklemek çok kolay; kod, yazılım bilmenize gerek yok. Ayrıca, öyle tek bir temaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Sırtınızdan koca bir yükü alıyor kısacası. 

Kısa bir sürede, toplu bir biçimde ürünlerinizi Excel ile ikas’a aktarabilirsiniz. Ya da, popüler e-ticaret altyapılarından da ürünlerinizi kategori ve görsel bilgileri ile ikas’a yükleyebilirsiniz. Üstelik, ikas Müşteri Destek Ekibi’nden, ürün yükleme ile ilgili her konuda yardım alabilirsiniz. 

Kod, yazılım bilmenize gerek yok demiştim ya, işte o konu bu konu. 👋 İstediğiniz temayı hazırlamak için artık kod bilmeseniz de olur. Teknik bilginiz olmasa da, ikas’ın tema editöründen ve uygulama mağazasından faydalanabilir ve hayalinizdeki siteyi oluşturabilirsiniz.  

5. İlk satışınızı yapın ve paranız ertesi gün hesabınıza yatsın. 💸

E-ticaret siteniz hazır, artık satışa başlayabilirsiniz. Tabii bir de unutmadan, ışık hızında e-ticaret siteniz”. Artık koltuğunuzda otururken internetten satışınızı yapıp, yaptığınız satışların da ödemesini ertesi gün alabilirsiniz.

Eğer bir e-ticaret sitesi kurmaya karar verdiyseniz, gerekli olan bütün yasal gereklilikleri online şirket kurma ve ön muhasebe platformu Mükellef ile yerine getirebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında