1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Instagram Mağazalar’da reklam dönemi başladı

Instagram Mağazalar’da reklam dönemi başladı

Sosyal medya platformları, e-ticaret yapan işletmeler için her geçen gün bir yeni özellik daha geliştiriyor. Bu defa Instagram, Mağazalar kısmına getirdiği reklamlar ile online satış yapan kullanıcılarını sevindirdi. 

Instagram ile potansiyel müşterilere erişmek kolaylaşacak 🛍️

Kullanıcılar artık, KOBİ’lere tüketicileriyle bir araya gelme imkanı sunan Instagram Mağazalar’da reklam verebilecek. Bir süredir Amerika Birleşik Devletleri (ABD) çapında test edilen mağaza reklamları, tüm dünyanın kullanımına sunuldu. Bu sayede yalnızca içerik değil ürünlerinin de tanıtımını yapabilecek olan işletmeler, potansiyel müşterilerine çok daha hızlı ulaşacak. 

Tasarım aynı kalacak 🖥️

Instagram Mağazalar bölümünde ürünlerini sergileyen işletmeler, reklam verebilecek ve ürünün üzerinde “Sponsorlu” ibaresi yer alacak. Geliştirilen güncelleme için yeni bir arayüz tasarımını tercih etmeyen Instagram, reklamı yapılan ürünleri Mağazalar sekmesinde standart bir ürün gibi gösterecek. 

Hızlı sipariş verme imkanı 💳

“Sponsorlu” ibaresi ile gösterilecek ürünlerin detayları ise, diğer ürünlerden farklı olmayacak. Reklamı yapılan gönderilerde ürün bilgileri, sepete ekleme ya da kaydetme özellikleri aktif olacak. Bu sayede, reklam verilen ya da verilmeyen ürünler müşteriler tarafından doğrudan sipariş edilebilecek. 

Kişiselleştirilmiş deneyim sağlanacak 👨

Tıpkı diğer sosyal medya reklamları gibi işleyecek güncelleme ile, kullanıcılar ilgilenmedikleri ürünleri gizleyebilecek. Ayrıca sponsorlu ürünler, yine kullanıcıların verilerine göre takip edilerek gösterilecek. Bu sayede potansiyel müşteriler alışveriş yapmaya daha açık olacağı gibi, kullanıcılara kişiselleştirilmiş deneyim de sunulmuş olacak. 

Sosyal medya e-ticaret için çalışıyor 🤳

Son yıllarda online alışverişlerde iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmayı hedefleyen dijital platformlar, sosyal medya reklamları için de sürekli çalışıyor. Bir süredir “Marketplace” özelliği ile e-ticaret platformu olarak da hizmet veren Facebook, bünyesindeki Whatsapp ve Instagram’daki işletmeler için de mağaza sekmesi oluşturmuştu. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında