1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Instagram Reels Reklamları Tüm Dünyada Aktif

Instagram Reels Reklamları Tüm Dünyada Aktif

İşletmeler tarafından dijital pazarlama ve e-ticaret alanında en çok kullanılan platformlardan biri olan Instagram, artık Reels akışında reklamlara yer verecek. TikTok’un büyük rakibi Reels’tan gelen haber, işletmelerin yüzünü güldürdü.

Herkes görebilecek 👀

Reels reklamlarını Nisan ayında Brezilya, Avustralya, Almanya ve Hindistan’da test etmeye başlayan Instagram, Türkiye ve tüm dünyada da hızlı bir şekilde işleme koydu. Instagram’ın en çok kullanılan ve etkileşim kazandıran özelliği Reels döngüsünde, artık reklamlar vermek mümkün. 15-30-60’ar saniyelik kısa videolar halinde yayınlanacak reklamlar, yerli-yabancı pek çok kullanıcı tarafından görüntülenebilecek. 

İşletmeler sürekli Instagram kullanıyor 🤳

Önceden sadece gönderi olarak sponsorlu içerik paylaşılabilen Instagram, daha sonra Story ve IGTV için de reklam verebilme özelliğini getirmişti. Instagram reklam özelliği ile, dönem dönem ciddi eleştiriler alsa da, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmak için en çok kullandığı uygulama olma özelliğini taşıyor.  

Milyonlarca kişiye ulaşmak mümkün 🏃🏻

TikToK’un potansiyeli ve ani büyümesine karşılık olarak geliştirilen Instagram Reels özelliği ise, içerik üreticilerin en çok tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi oldu. Kullanılan etiketler, müzikler ve efektler ile etkileşimin daha da arttırılabildiği Reels ile milyonlarca izlenmeye ulaşmak eskisi kadar zor değil. 

Instagram reklam istiyor 💰

Geçen sene Ağustos ayında Reels’ı tanıtan Instagram, anasayfada Reels ve mağazalar için ayrı bir kısayol geliştirmişti. Sosyal medya reklamlarına ve işletme faaliyetlerine oldukça fazla önem veren Instagram, gelirinin neredeyse tamamını reklamlar üzerinden karşılıyor. Sponsorlu içeriklere çok önem veren dünyaca ünlü sosyal medya platformu, işletmelerin de dijital uygulamaları en etkili şekilde kullanması için sürekli geliştiriliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında