1. Ana Sayfa
  2. Haberler

letgo ile, “Güvenli Ödeme ve Kargo” dönemi başlıyor

letgo ile, “Güvenli Ödeme ve Kargo” dönemi başlıyor

Kullanıcıların ikinci el eşya alışverişi yapmasını sağlayan letgo, güvenli müşteri deneyimi için bir yeniliğe imza attı. Kullanıcılarının rahat bir şekilde alışveriş yapmasını isteyen letgo, “güvenli ödeme ve kargo” hizmetlerini hayata geçirdi. 

“Odağımız; yenilikçi, etkili ve güvenli hizmetler sağlamak.”

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selin Süzer

Yurtiçi Kargo ve iyzico ile iş birliği 🤝

Stratejik iş ortağı olarak Yurtiçi Kargo ile çalışacak olan letgo, güvenli ödeme için ise iyzico ile iş birliğine imza attı. Uygulama kullanıcılarının daha güvenli bir alışveriş deneyimi edinmesini isteyen letgo, birçok güncellemeyi de bünyesine dahil etti. letgo müşterileri artık, tüm kategorilerde 30 kg ağırlığa kadar olan ürünleri adreslerinde teslim alabilecek ve Türkiye içine kargo ile gönderebilecek. 

letgo’da güvenli ödeme dönemi 💳

letgo’nun iyzico ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı sayesinde kullanıcılar, ödemelerini güvenli bir ödeme sistemi altyapısı ile gerçekleştirebilecek. Bu kapsamda; hatalı, eksik veya yanlış ürünler için para iadesi de talep edilebilecek. 

Ayrıca kullanıcılar, ürün veya alışveriş ile ilgili talep ve şikayetleri için “alıcı koruması” hizmetinden yararlanabilecek. Alıcılar, müşteri desteği hizmeti için ürün bedeli üzerinden belirli bir oranda ücret ödeyecek; satıcılar ise herhangi bir komisyon veya işlem bedeline tabi tutulmayacak. 

24 saat içinde alışveriş tamamlanabilecek ⏰

“Güvenli Ödeme ve Kargo” özelliği sayesinde alıcılar, ilgilendiği ilan için 24 saat boyunca geçerli olacak bir teklif yapabilecek. Satıcı, teklifi kabul ettiği takdirde alıcı 24 saat içinde kargo bedeli ile birlikte iyzico aracılığıyla ödemesini yapabilecek. Kargolar ise, uygulama tarafından verilen kargo kodu ile 5 gün içerisinde şubeye teslim edilebilecek. 

Alıcının kargoyu teslim alıp siparişi onaylamasının ardından ürün bedeli, satıcının iyzico hesabındaki cüzdanına gönderecek. Ürünle ilgili herhangi bir problem olduğunda ise, 48 saat içinde alıcı ve satıcı uzlaşmaya varamazsa müşteri destek ekibine bildirilebilecek. 

letgo, inovasyon ile alışverişi bir araya getiriyor 💻

Pandemi döneminde kullanıcıların yaşadığı problemleri gidermek ve daha iyi bir müşteri deneyimi edinebilmek için devamlı çalıştıklarını dile getiren Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selin Süzer, “Biz letgo olarak, Türkiye’de ikinci el alışverişi akıllara yerleştiren marka olma hedefi ile yola çıktık. En yeni teknolojilerle sezgisel tasarımı bir araya getirerek daha iyi bir alışveriş deneyimi yaratmak ve ikinci el alışverişi çok daha kolay ve güvenli hale getirmek için çalışıyoruz.” diye belirtti.

250 bin kişi kullandı 🧑‍🤝‍🧑

Güvenli ve kolay bir alışveriş deneyimini inovasyon ile birleştirmeyi hedeflediklerini aktaran Süzer, Temmuz ayında 250 bin kullanıcının bu güncellemeden faydalandığını dile getirdi. Hem alıcı hem satıcılardan iyi dönüşler aldıklarını söyleyen Süzer, “Önümüzdeki dönemde de odağımız; kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına uygun yenilikçi, etkili ve güvenli hizmetler sağlamak olacak.” dedi. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında