1. Ana Sayfa
  2. Haberler

n11, Müşteri Deneyiminde Birinci Oldu

n11, Müşteri Deneyiminde Birinci Oldu

n11.com, Fast Company Dergisi’nin düzenlediği Türkiye Müşteri Deneyimi Araştırması’nda ikinci kez, e-ticaret sektöründe birinci sırada yer aldı.

“Kullanıcılar kusursuz, hızlı ve çözüm odaklı bir yaklaşım bekliyor.”

n11.com Müşteri Yönetimi Direktörü Erim Özer

n11.com’dan yapılan açıklamaya göre, Fast Company dergisi ve Turkcell Global Bilgi ile birlikte gerçekleştirilen araştırmaya Türkiye genelinden 6 bin 319 kişi katılırken, araştırma bazında 15 bin 130 marka değerlendirildi. Araştırma sonuçlarına göre 24 sektörde ilk 3’e giren kurumlar, düzenlenen online etkinlikte ödüllerini aldı. E-ticaret sektöründe müşteri deneyimini gözeten bir yaklaşımla, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini gözlemleyerek bunlara yönelik çözümler geliştirmeye devam eden n11.com, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen araştırmada pazar yeri/e-ticaret sektöründe tekrar birinci oldu.

“Müşteri deneyimi, pandemiden sonra önem kazandı” 🙋🏻‍♀️

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11.com Müşteri Yönetimi Direktörü Erim Özer, “Pandeminin de etkisiyle artan e-ticaret hacmi ve kullanıcı sayımız ile birlikte müşteri deneyimi çok daha fazla önem kazandı. Kullanıcılar sorunsuz, hızlı ve çözüm odaklı bir yaklaşım bekliyor.” ifadelerini kullandı. Özer, Türkiye’deki e-ticaret sektörü ve kusursuz bir müşteri deneyimi yaratmak için hayata geçirilen çalışmalardan da bahsetti.

“Her müşterinin deneyimi ayrı bir öykü” 👩‍🏫

Alışveriş, lojistik süreci ve iade işlemi gibi tüm süreçlerde müşterilerin yanında olduklarını belirten Özer, “Yaşadığımız tecrübeleri yeni hizmetler geliştirmek için kullanıyoruz. Amacımız kullanıcılarımızın yaşadığı sorunları en kısa sürede çözmek ve kullanıcılarımızın benzer bir sorunla karşılaşmamasını sağlamak. Bu bağlamda biz kusursuz ve keyifli bir alışveriş deneyimi ve kullanıcılarımızın karşılaştığı ya da karşılaşabileceği tüm sorunlarla ilgili hızı ve kaliteyi en üst seviyede sağlayacak yatırımlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

İş ortaklarına eğitim veriliyor 👩‍🌾

Teknolojik alt yapıyı insani yaklaşımla buluşturduklarını dile getiren Özer, “Ayrıca tüm iş süreçlerinde birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızın eğitimine de odaklanıyor, iyi eğitimli iş ortaklarıyla 7/24 hizmet veriyoruz. n11.com olarak bir alışverişin ne zaman şikayete dönüşebileceğini önceden analiz edebiliyoruz. Müşterinin beklemediği bir anda n11.com’un kendisine ulaşıp sorununu çözüme kavuşturması, beklentisinin ötesine geçiyor ve işte fark da burada yaratılıyor. Varmak istediğimiz temel başarı noktası ise müşterilerimizin bize ihtiyaç duymadan selfservis hizmetler ve kanallarla çözüme kolayca ulaşabilmesi.” şeklinde aktardı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında