1. Ana Sayfa
  2. Haberler

TikTok, Shopify ile İş Birliğini Duyurdu

TikTok,  Shopify ile İş Birliğini Duyurdu

E-ticaret sektörüne her geçen gün daha çok yatırım yapacaklarının ipucunu veren TikTok, bu kez de popüler e-ticaret altyapısı Shopify ile iş birliği yapacağını duyurdu. Bu iş birliği ile, TikTok bünyesinde içerik oluşturan ve marka bilinirliğini arttırmayı hedefleyen işletmeleri teşvik etmek hedefleniyor. 

TikTok, rakiplerinden geri kalmıyor 🏃‍♀️

Kısa video paylaşım platformu olan TikTok’un, rakip sosyal medya uygulamalarından geri kalmaya niyeti yok. Tıpkı Instagram ve Facebook gibi online alışveriş ve dijital mağazalarla ilgili geliştirmeler yapan TikTok, şirketlere e-ticaret alanında yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca TikTok, sosyal medya platformlarında e-ticaret alanında yetkin bir konuma erişmeyi hedefliyor. 

“Markalar için eşsiz fırsatlar oluşturduk.”

TikTok Küresel İş Çözümleri Başkanı Blake Chandlee

İşletmelere yardımcı olunacak 💁🏼

TikTok’un, Shopify ile imzaladığı anlaşma sayesinde yakın zamanda adını online e-ticaret platformları arasına yazdıracağı öngörülüyor. Bu iş birliği ile, online satış yapan işletmelerin; müşterilerine kolay ulaşmaları, marka bilinirliği kazanmaları, sektörde daha çok pay kazanabilmeleri amaçlanıyor.

TikTok, satın alma sekmesi getiriyor 💳

Dünya çapında ses getiren anlaşma sonucunda, TikTok aplikasyonu içerisine yeni bir satın alma sekmesi eklenecek. Entegrasyon sayesinde, TikTok’ta içerik üreten bir işletmenin ürününü beğenen müşteriler bu sekme ile satıcının dijital mağazasına erişebilecek. Shopify mağazasında sunduğu ürünlerin sergileneceği özel bir bölüm ile, satın alma işlemi gerçekleştirilebilecek. 

Tüm dünyaya gelmesi bekleniyor 🗺️

Satın alma işlemlerini, ürüne tıklandıktan sonra web sitesine yönlendirerek gerçekleştirecek olan entegrasyon; işletmeleri sevindirdi. Sosyal medya pazarlamasının etkilerinden faydalanan satıcıların tek yapması gereken ise TikTok Business profili ve Shopify mağazası açmak. İlk olarak  Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de “pilot test” olarak başlatılması öngörülen iş birliğinin, gelen talepler doğrultusunda ilerleyen günlerde farklı ülkelerde de kullanılması bekleniyor. 

“TikTok, ticaret için vazgeçilmez bir konumda” 🤳🏼

TikTok’un içerik ve ticaret için benzersiz bir konuma sahip olduğunu dile getiren TikTok Küresel İş Çözümleri Başkanı Blake Chandlee, “Bu yeni çözümler, her büyüklükteki işletmenin tüketicileri doğrudan dijital satın alma noktasına götüren ilgi çekici içerik oluşturmasını daha da kolaylaştırıyor. Markaların, tüketicilerin dikkatini çekmesi için eşsiz fırsatlar oluşturduk.” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında