1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Trendyol Satıcıları Tek Tıkla Facebook ve Instagram’da Reklam Verebilecek

Trendyol Satıcıları Tek Tıkla Facebook ve Instagram’da Reklam Verebilecek
Ünlü e-ticaret platformu Trendyol, bir ilki hayata geçirdi. Yeni iş birliği ile birlikte Trendyol satıcıları, panel üzerinden tek işlem ile Facebook ve Instagram reklamı verebilecek. 

Geçtiğimiz aylarda decacorn olan Trendyol, bünyesindeki satıcılara daha kolay bir e-ticaret süreci sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Facebook ile Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan iş birliği sayesinde, Trendyol mağaza sahiplerinin dijital pazarlama süreçleri kolaylaşacak. Bu bağlamda satıcılar, Trendyol üzerinden Facebook ve Instagram’da reklam verebilecek.

Komisyon yok 💸

Popüler online alışveriş platformu Trendyol’un satıcı paneli sayesinde işletmeler, teknik bilgi ya da dijital pazarlama temeline ihtiyaç duymadan reklam verme işlemlerini gerçekleştirebilecek. Hızlı bir şekilde dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook’ta reklam verecek olan satıcılar, herhangi bir komisyon da ödemeyecek.

Tüm işlemler panel üzerinden gerçekleştirilecek 👩‍💻

Satıcıların reklam verme sürecini hızlandırmak adına fatura süreçlerini de yönetecek olan Trendyol, pek çok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Bu kapsamda mağaza sahipleri, reklam ücretini kurulum sırasında panel üzerinde bulunan reklam bakiyesinden düşürebilecek ve harcanmayan reklam bütçesi bakiyeye iade edilecek. 

Koşullar nedir? 🧑‍🏫

Yalnızca tarih ve bütçe belirlenerek otomatik bir şekilde hazırlanabilecek reklamların hedef kitlesi ise, ürünleri ziyaret eden müşterilerden oluşacak. Facebook ve Instagram’da reklam verebilmek için Trendyol satıcılarının yapması gereken ise, belirli bir ziyaretçi ve satış hacmine ulaşmak. Son 30 gündeki ziyaret sayısı, satış ve ortalama sepet tutarı gibi Facebook tarafından belirlenen koşulları sağlayan satıcılar, bu reklam modelini kullanabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında