1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Türk markalar, Alibaba ile dünyaya açılacak

Türk markalar, Alibaba ile dünyaya açılacak

E-ticaret, perakende, internet ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Alibaba, Alibaba.com’da satış yapan Türk üreticilerin faaliyetlerini Tempo BPO ile yürütecek. 

Alibaba, iş gücünü arttırmaya yönelik çalışmalar yürüten Tempo ile Türkiye’nin ihracatına katkı sunacak üreticileri Alibaba.com ile buluşturmaya hazırlanıyor. Çok uluslu şirket, yılda 1 trilyon dolara yaklaşan ticaret hacmini, Türkiye’de de canlandırmayı hedefliyor.

Tempo ile mağaza açılabilecek 🗝️

Binlerce satıcıyı bünyesinde barındıran Alibaba, Türk üreticilerin gelişmesi için de büyük katkı sağlayacak. Alibaba.com’da sanal mağazasını açmakta zorlanan işletmeler ise, Tempo’dan yararlanabilecek. Mağaza açma sürecinde tüm sorunları çözeceğini belirten Tempo yetkilileri, tüm amaçlarının üreticileri operasyonel alanlarda desteklemek ve gelirlerini arttırmak olduğunu belirtti. 

“Tek amacımız, Türk markalarının operasyonel ihtiyaçlarını gidermek.”

Tempo Satış Pazarlama Direktörü Taylan Akalın

“Alibaba, Türk ihracatı için çok önemli” 🚢

Türkiye’nin ihracatını arttırmak ve üreticilerin ürünlerinin dünya pazarına açılabilmesi için imzalanan anlaşma ile ilgili konuşan Tempo Satış Pazarlama Direktörü Taylan Akalın, Alibaba ile birlikte çalışmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Akalın, Türkiye’deki tüm satıcıların teknolojik altyapı, satış, pazarlama, müşteri ilişkileri vb. gibi tüm ihtiyaçlarını gidereklerini vurguladı. 

Türk markaları bilinir hale gelecek 🎉

Türk markaların dünya çapında bilinirliğe ulaşmasının ve gelirlerini arttırmasının son derece önemli olduğunun altını çizen Akalın, farklı dükkanların kurulumu ve bakımı ile ilgili de hizmet verecek. Ayrıca Akalın’ın yaptığı açıklamaya göre; CRM altyapısı, e-fatura, e-ihracat, e-ticaret paketi gibi dijital çözümler alanında da işletmelere destek verilecek. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında