1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Twitter, e-ticaret uygulamasını duyurdu!

Twitter, e-ticaret uygulamasını duyurdu!

Sosyal medya platformları, e-ticaret yapanlar için sürekli güncellemeler geliştirirken bir haber de, Twitter’dan geldi. Twitter’ın yeni hamlesi, “Shop Module” (Mağaza Modülü) adı verilen e-ticaret özelliği olacak. 

Uygulama test aşamasında! 🧪

Henüz test aşamasında olan uygulama ile, kullanıcıların alışveriş ve marka etkileşimi arttırılmak isteniyor. Shop Module sayesinde Twitter kullanıcıları, aplikasyondan çıkmadan diledikleri marka ile ilgili bilgi edinebilecek ve alışveriş yapmak için ürünlere göz gezdirebilecek. 

Yaşam tarzına yoğunlaşacak 💃

Daha önce “Profesyonel Profiller” gibi e-ticaret özelliklerini duyuran Twitter, işletmelerin adreslerini, telefon numaralarını ve çalışma saatlerini kullanıcılara gösterme üzerine yoğunlaşmıştı. Shop Module özelliğinde ise; perakende, eğlence ve yaşam tarzı gibi alanlara yoğunlaşacak. 

“Twitter’ın alışveriş potansiyelini keşfetmek için ciddi mesai harcıyoruz.”

Twitter Ürün Sorumlusu Bruce Falck

Kullanıcılar dilediğinde aktif edebilecek ✅

Henüz yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD), 12 şirket tarafından denenen özellik, İOS cihazlarda kullanılabiliyor. Kullanıcılar, işletmelerin ürünlerini sergileme imkanı sunan uygulamayı Twitter’dan ayrılmadan uygulama içi bir tarayıcıda kullanabilecek. Ayrıca Shop Module seçeneği kullanıcı profillerinde yer alıp, istenildiği zaman etkin veya pasif konuma getirilebilecek. 

Twitter ekibi çok heyecanlı! 🤩

Shop Module’ü bir blog yazısı ile duyuran Twitter Ürün Sorumlusu Bruce Falck, Twitter’da alışveriş potansiyelini test etmek için ciddi bir enerji harcadıklarını belirtti. Pilot uygulama için heyecanlı olduğunu dile getiren Falck, “Bu özellik, alışveriş yapılabilir profillerin Twitter’da ürünler hakkında konuşmasına ve ürünleri incelemekten satın almaya kadar bir yol oluşturmasına olanak tanıyor.” ifadelerini kullandı.

Kullanıcıların tepkileri ölçülecek 🛍️

Shop Module ile hedef kitlenin ilgili ve duyarlı olduğu alanları tespit edeceklerini söyleyen Falck, “Yeni e-ticaret özelliğimiz Shop Module sayesinde, kullanıcıların verdiği tepkileri keşfedeceğiz. Bu da bize, insanların Twitter’da hangi alışveriş deneyimlerini tercih ettiğini öğrenme şansı verecek.” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında