1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Vodafone E-Ticarete Başlıyor

Vodafone E-Ticarete Başlıyor
Vodafone, Vodafone Yanımda üzerinden sunduğu hizmetlere bir yenisini ekledi. Online alışveriş platformu “Her Şey Yanımda”da müşterilere 10 ana kategori ve 100’den fazla alt kategoride 500 bini aşkın ürün sunan Vodafone, yeni hizmetiyle ilk bir yılda aylık 50 milyonun üzerinde tıklanmaya ve 1 milyonu aşkın siparişe ulaşmayı hedefliyor. 

“Her Şey Yanımda” ile 3 yılda 3 büyük oyuncudan biri olmak istiyoruz.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy

Dijital marka olma hedefiyle çıktığı son 4 yılda “Vodafone Yanımda” mobil uygulaması, “Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası” sadakat platformu ve “Süpermarket Yanımda” servisi gibi projelere imza atan Vodafone, şimdi de online alışveriş platformu “Her Şey Yanımda”yı hizmete sundu. Vodafone, “Her Şey Yanımda” ile müşterilerine tüm alışverişlerini dijital bir platform üzerinden yapma imkânı sunacak.

İlk yılda aylık 1 milyonu aşkın sipariş 🛒

“Her Şey Yanımda”da Akıllı Telefon, Elektronik, Giyim, Küçük Ev Aletleri, Ev-Yaşam, Anne-Çocuk, Spor-Outdoor, Hobi, Kozmetik, Dijital Uygulamalar ve Servisler olmak üzere 10 ana kategori ve 100’den fazla alt kategoride 500 bini aşkın ürün bulunuyor. “Her Şey Yanımda” ile ilk bir yılda aylık 50 milyonun üzerinde tıklanmaya ve 1 milyonu aşkın siparişe ulaşmayı hedefleyen Vodafone, nihai hedefini ise e-ticaret sektöründe 3 yıl içinde en büyük 3 oyuncudan biri olmak olarak duyurdu.

“Türkiye’de bir ilk olmak istiyoruz” 🏆

Vodafone olarak, 2025 yılına kadar Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi olmayı hedeflediklerini söyleyen Aksoy, “Bu yolda en önemli önceliklerimizden biri de dijital bir marka olmak. Bugüne kadar ‘Vodafone Yanımda’ uygulamamız, ‘Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası’ sadakat platformumuz ve ‘Süpermarket Yanımda’ servisimiz ile önemli adımlar attık. Şimdi de ‘Her Şey Yanımda’ ile daha büyük ve kapsamlı bir adım atarak Türkiye’de ilk defa tüm kategorilerde hizmet veren bir dijital pazar yeri sunuyoruz.” diye konuştu.

Müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek 🙋‍♂️

Araştırmalara göre, Türkiye’de online ticaret pazarının 2020’de yüzde 76 büyümeyle 100 milyar doların üzerinde bir ciroya eriştiğine dikkat çeken Aksoy, “Bu pazarın içindeki en büyük pasta 60 milyar TL ciroyla online pazar yerlerine ait. Bir dijital servis şirketi olarak biz de e-ticaret sektöründe güçlü bir oyuncuya dönüşmeyi hedefliyoruz. Temel hedefimiz, e-ticaret alanındaki iş modelimizi genişleterek dijital marka algımızı güçlendirmek ve dijital müşteri sayımızı artırmak. Bu platform, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir süper uygulamaya dönüştürme hedefimizde de önemli rol oynayacak” dedi.

“Online alışveriş, hayatımızın olmazsa olmazı” 📦

Vodafone’un reklam yüzü ünlü oyuncu Aras Bulut İynemli ise, “Online alışveriş, hayatımızın olmazsa olmazları arasına girdi. Günlük koşturmacanın içinde fiziksel olarak mağazaya gitme imkânı bulamadığınızda online alışveriş büyük kolaylık sağlıyor. Diğer yandan, binlerce seçenek elinizin altında; ihtiyacınıza en uygun ürünü seçmeniz çok daha kolay. ‘Her Şey Yanımda’, Vodafone’un yenilikçi ve öncü yönünü yansıtan bir servis. Zamanlamasıyla, içeriğiyle çok yerinde ve çok faydalı olacağını düşündüğüm bir hizmet. İnsanların hayatını önemli ölçüde kolaylaştıracağına inanıyorum.” şeklinde iletti.

Nasıl kullanılıyor? 🤔

Müşteriler, “Vodafone Yanımda” mobil uygulamasının ana sayfasındaki “Her Şey Yanımda” sekmesine tıklayarak platforma erişebilecek. Platformda, müşteriler istedikleri ürünleri sepete attıktan sonra Masterpass’e kayıtlı kredi kartları veya Vodafone Pay kartları ile ödemelerini gerçekleştirebilecek. “Her Şey Yanımda” platformunda müşteriler, Vodafone’un Yapay Zeka tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi ile sorularına cevap bulabilecek, iptal ve iadelerini takip edebilecek.

Vodafone abonesi olmaya gerek yok 🙅‍♀️

Platformu kullanmak için Vodafone abonesi olma şartı aranmıyor. Verilen bilgiye göre Vodafone, “Her Şey Yanımda”yı ilk kez kullanan müşterilerine haftalık 15 GB mobil internet ve 50 TL indirim hediye edecek. Öte yandan, “Her Şey Yanımda”da müşterilerin her alışverişinde bir çocuğun eğitim masrafına katkı sunmak için TOÇEV’e 3 TL bağış yapılacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında