1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yerel Üreticiler E-Ticaret ile Tanışacak

Yerel Üreticiler E-Ticaret ile Tanışacak

Yerel üreticileri desteklemek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen Hepsiburada’nın “HepsiTürkiye’den Programı” ile bulundukları bölge sınırlarında kalmış nitelikli yöresel ve coğrafi işaretli ürünler, e-ticaret aracılığıyla Türkiye’nin dört bir köşesindeki tüketicilere ulaştırılacak.

Ürünler tüm dünyayla buluşacak 🌎

10 Ağustos’ta ilk olarak Van’da yerel üreticilerle bir araya gelerek ilk adımı atılan ve ardından Aydın’dan Bingöl’e, Uşak’tan Mersin’e kadar Türkiye’de 23 ilde yerel üreticilerle buluşan HepsiTürkiye’den Programı ile, bölgesel sosyoekonomik kalkınmaya ivme kazandırılması amaçlanıyor. Yerel üretici dijitalleşme programı olan HepsiTürkiye’den ile, üreticiler dijitalleşme ile tanıştırılırken; e-ticarete de teşvik ediliyor. Ayrıca program kapsamında üreticilerin ürünlerini Hepsiburada platformu üzerinden önce tüm Türkiye, ardından da dünyayla buluşturması için gerekli altyapı ve pazar erişimi koşulları sağlanacak.

300’ün üzerinde işletme programa katıldı 👔

HepsiTürkiye Programı ile ilgili olarak Hepsiburada Girişimci Kadınlar Proje Koordinatörü Duygu Aktaş, “Şu ana kadar 300’ün üzerinde işletme programa katıldı. E-ticaret kaldıracı ile gıda ve gıda dışı tüm yöresel ürünlerin, coğrafi işaretli milli hazinelerimizin il il, ilçe ilçe tanıtılarak Türkiye’nin 81 ili 971 ilçesinde üretilen zenginliklerin HepsiTürkiye’den seferberliği ile tek bir platform üzerinden hem üretici hem de tüketicilerle buluşmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Üreticiye her alanda destek 🧑‍🌾

HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı kapsamında, yöresel ve coğrafi işaretli ürünlere TOBB lansmanına özel 10 bin TL ciroya kadar yüzde 1 komisyon oranı, 100 adet ücretsiz fotoğraf çekimi desteği, ana sayfa özel tanıtım sayfası, satış pazarlama ve sosyal medya destekleri sağlanıyor. Henüz e-ticaret tecrübesi olmayan üreticiler ise özel çevirimiçi e-ticaret eğitimler ile destekleniyor. .

Kimler faydalanabiliyor? 🤔

Yöresinde üretim yapan vergi mükellefi KOBİ’ler, kadın girişimciler, kooperatifler, geleneksel Türk el sanatları üretimi yapan esnaflar, tamamen menşeine özgü sanayi, gıda, el emeği ürün üretenler HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı’ndan faydalanabiliyor. Program ile Hepsiburada üzerinden doğrudan yerel üreticilerden yöresel ürün almak isteyenler, HepsiTürkiye’den sayfasında tüm ürünlerin geldiği il ve ilçeyi görebiliyor, buna göre tercih yaparak, alışveriş yapabiliyor

Bu kapsamda Hepsiburada iş ortağı olan yerel üreticiler, pazar yerinde mağazasını açıp mağaza yönetim panelinden “Yöresel ürün satışı yapmak istiyorum” başlığı altından talep oluşturarak programa katılabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında