1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yerel üreticiye Hepsiburada desteği: HepsiTürkiye’den

Yerel üreticiye Hepsiburada desteği: HepsiTürkiye’den

Ulusal değerleri korumak ve KOBİ’lerin büyümesine yardımcı olmak amacıyla iş birliği yapan Hepsiburada ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), “HepsiTürkiye’den” hareketini başlattı. 

Yerel üreticiyi teşvik etmek ve e-ticarete katılmalarını sağlamak amacıyla başlatılan programa, 365 oda ve borsa da destek sağladı. Yöresel ürünleri dijital platformlar ile buluşturacak proje ile, doğal ürünleri tüketiciye doğrudan ulaştırmak da hedefleniyor. 

Kadın girişimciler unutulmadı 👩‍🌾

Binlerce üreticiyi kapsayacak olan proje kapsamında ayrıca “Anadolu Yöresel Ürünler Hareketi” ile girişimci kadınlar ve kadın kooperatiflerinin dijital dönüşümüne de katkı sağlanacak. Ana temasının geleneksel ve el emeği ürünleri e-ticarete kazandırmak olduğu proje ile, kültürel ve sanatsal değerlerin de nesilden nesile aktarılması amaçlanıyor. 

“Bu programla coğrafi işaretli ürünler, e-ticaret yoluyla tek tıkla ülkenin her yerine ulaşabilecek.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu

Tüm imkanlar yerel üretici için 👩‍🔧

“HepsiTürkiye’den” ile nitelikli yöresel ve coğrafi işaretli ürünler Türkiye’nin her köşesine ulaştırılacak. “Sürdürülebilir bir ekonomik büyüme” mottosuyla başlatılan “HepsiTürkiye’den” projesi süresince Hepsiburada ise, teknoloji ve pazarlama imkanlarını yerel üreticilerin ürünlerini tanıtmak için kullanacağını vurguladı. 

Hepsiburada, işletmelere eğitim verecek 📚

Yerel ürünlerin bir marka değeri kazanmasını hedefleyen program kapsamında ayrıca, “HepsiTürkiye’den E-Ticaret Eğitim Seferberliği” başlatıldı. Eğitim kapsamında; içerik yönetimi, ürün girişi ve sipariş süreç yönetimi, 360 derece mağaza paneli, kampanya ve indirimlerin planlanması, satışları arttıracak öneriler gibi konularda işletmelerin e-ticarete katılma süreçlerine destek olunacak. 

“Hedefimiz, 81 il ve 971 ilçenin tamamında en az 1 yerel üreticiyi programa dahil etmek.”

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan 

10 bin TL’ye kadar yüzde 1 komisyon 💸

Programa katılım gösteren işletmeler ise birçok faydadan yararlanacak. Bu imkanlar ise şöyle; 

  • 100 ürüne kadar ücretsiz fotoğraf çekimi 📸
  • Kurumsal fiyatlar üzerinden indirimli kargo 📦
  • Lansmana özel 10 bin TL’ye kadar yüzde 1 komisyon
  • Özel eğitim programları 🧑‍🏫

Projeye dahil olmak çok kolay 💻

HepsiTürkiye’den projesi kapsamında yerel üreticiler, Hepsiburada’da bir mağaza oluşturup yönetim panelinden “Yöresel ürün satışı yapmak istiyorum” başlığını seçerek talep oluşturabilecek. Hali hazırda Hepsiburada dahilinde satış yapan üreticiler ise, yöresel ürünleri için satıcı paneli üzerinden talep oluşturacak. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında