1. Ana Sayfa
  2. Haberler

YouTube videoları ile daha fazla para kazanılabilecek!

YouTube videoları ile daha fazla para kazanılabilecek!

YouTube, izleyicilerin içerik oluşturuculara destek olabileceği yeni özelliğini test ediyor. Super Thanks adı verilen özellik sayesinde, izleyiciler, sevilen kanallara maddi destekte bulunabilecek. Super Thanks ile, içerik üreticiler izleyicilerinin yorumlarını çok daha hızlı görerek yanıtlayabilecek ve birebir iletişime geçebilecek. 

4 farklı ödeme seçeneği mevcut 💳

Super Thanks, izleyicilerin 2 ila 50 ABD Doları (veya bölgesel para birimi eşdeğeri) arasındaki dört fiyat noktasından birini seçerek bir içerik oluşturucuya maddi yardım yapmasına olanak tanıyacak. Bir kullanıcı bu dört seçenekten birini satın aldığında, ekranda bir kutlama animasyonu görecek ve yorumlar bölümünde kendi adıyla renkli bir yorum görünecek. İçerik oluşturucular, bu mesajlara normal yorumlarda yapabilecekleri şekilde yanıt verebilecekler.

Dünya genelinde kullanılmaya hazır 🗺️

YouTube, bazı içerik oluşturucularının Super Thanks‘e erişim sağladığını ve özelliğin bu yıl içinde tüm kullanıcılar için kullanıma sunacağını belirtiyor. Ayrıca uygulamadan yalnızca YouTube İş Ortağı Programı’na dahil olan üreticiler yararlanabilecek. 

“İçerik üreticiler, reklamlar haricinde bir maddi gelir kaynağı daha edinecek.”

YouTube Ücretli Dijital Ürünler Ürün Müdürü Barbara Macdonald

Aylık abonelik özelliği de var 👍

Beta sürümünde, henüz 68 ülkede test edilen uygulama, Android ve iOS’ta mevcut. YouTube’un içerik oluşturuculara ödeme yapılması sağlayan Super Stickers ve Super Chat özelliklerinden sonra Super Thanks, diğerlerine göre daha genel bir alana hitap edecek. Bu özellik sayesinde, kanal sahiplerinin aylık abonelikler sunmasına da olanak tanınacak. Ayrıca, Super Stickers ve Chat’ten sadece canlı yayınlarda faydalanılabilirken, Super Thanks tüm yayınlarda kullanılabilecek. 

“İçerik üreticileri farklı fiyat seçenekleri istedi.” 📸

YouTube’un Ücretli Dijital Ürünler Ürün Müdürü Barbara Macdonald, izleyicilerin içerik oluşturuculara yapacakları desteğin manuel olarak seçmelerinin önemli olduğunu söyledi. Ayrıca test aşamasının başlangıcında yalnızca 1 fiyat seçeneği olduğunu ancak içerik oluşturucuların farklı fiyat seçenekleri istediğini belirtti. Aynı zamanda bu yeni özellik ile birlikte, içerik oluşturucularının reklamlar haricinde bir gelir kaynağı edineceğini de vurguladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında