1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yurtiçi Kargo, kargo kontrolünü müşteriye bırakacak

Yurtiçi Kargo, kargo kontrolünü müşteriye bırakacak

Yurtiçi Kargo tarafından hayata geçirilen “Kontrol Sende” ile, müşteriler teslimatlarını yönetebilecek. E-ticaret kargolarında yeni bir dönemin habercisi olan bu uygulama sayesinde, müşteriye ulaşmayan kargolar tarih olacak. 

“Tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecek.”

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol

Yurtiçi Kargo tarafından duyurulan yeni uygulama sayesinde, e-ticaret alıcıları kargolarını harita üzerinden takip edebilecek. Ayrıca müşteriler, eğer siparişine girdiği adreste bulunmuyorsa başka bir güne teslimat talep edebilecek. 

Kargolar an be an takip edilebilecek 📦

E-ticaret kullanıcılarının kusursuz bir kargo deneyimi edinmesini hedefleyen “Kontrol Sende” ile, dağıtıma çıkarılan kargolar an be an haritadan takip edilebilecek. Teslimat adresinde bulunmayan alıcı 3 iş günü içerisinde uygulama üzerinden bildirimde bulunabilecek. Ayrıca, eğer gönderen e-ticaret satıcısı tarafından bir kargo beklemiyorsa, kargoyu istemediğini de bildirilebilecek ve iade sürecini başlatabilecek. 

Tüm kontrol müşteride olacak 🤳

“Kontrol Sende” uygulamasının son dağıtım noktasında tüm kontrolü müşteriye bıraktığını belirten Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, uygulamanın e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini de arttıracağını dile getirdi. Kullanıcılara şeffaf bir teslimat süreci yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen Önyol, “Müşteri deneyimini iyileştirmek isteyen, mutlu müşteriler isteyen tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecektir. Yani yakında bizimle çalışan tüm e-ticaret sitelerinde Kontrol Sende uygulamamızı görmeye başlayacaksınız.” dedi. 

Uygulama kapsamı genişletilecek 🗺️

Henüz 8 müşteri ile üzerinde çalışılan uygulamanın kapsamını giderek genişleteceklerini aktaran Önyol, “Kargonun kontrolünü müşterimizin parmaklarının ucuna bırakıyoruz. Bu proje, e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini çok önemli ölçüde artıracak. Şu anda 8 müşterimiz ile entegrasyonumuzu tamamladık. Yakında birçok müşterimizde bu hizmeti vermeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında