İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yurtiçi Kargo, kargo kontrolünü müşteriye bırakacak

Yurtiçi Kargo, kargo kontrolünü müşteriye bırakacak
+ -

Yurtiçi Kargo tarafından hayata geçirilen “Kontrol Sende” ile, müşteriler teslimatlarını yönetebilecek. E-ticaret kargolarında yeni bir dönemin habercisi olan bu uygulama sayesinde, müşteriye ulaşmayan kargolar tarih olacak. 

“Tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecek.”

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol

Yurtiçi Kargo tarafından duyurulan yeni uygulama sayesinde, e-ticaret alıcıları kargolarını harita üzerinden takip edebilecek. Ayrıca müşteriler, eğer siparişine girdiği adreste bulunmuyorsa başka bir güne teslimat talep edebilecek. 

Kargolar an be an takip edilebilecek 📦

E-ticaret kullanıcılarının kusursuz bir kargo deneyimi edinmesini hedefleyen “Kontrol Sende” ile, dağıtıma çıkarılan kargolar an be an haritadan takip edilebilecek. Teslimat adresinde bulunmayan alıcı 3 iş günü içerisinde uygulama üzerinden bildirimde bulunabilecek. Ayrıca, eğer gönderen e-ticaret satıcısı tarafından bir kargo beklemiyorsa, kargoyu istemediğini de bildirilebilecek ve iade sürecini başlatabilecek. 

Tüm kontrol müşteride olacak 🤳

“Kontrol Sende” uygulamasının son dağıtım noktasında tüm kontrolü müşteriye bıraktığını belirten Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, uygulamanın e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini de arttıracağını dile getirdi. Kullanıcılara şeffaf bir teslimat süreci yaşatmayı hedeflediklerini söyleyen Önyol, “Müşteri deneyimini iyileştirmek isteyen, mutlu müşteriler isteyen tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecektir. Yani yakında bizimle çalışan tüm e-ticaret sitelerinde Kontrol Sende uygulamamızı görmeye başlayacaksınız.” dedi. 

Uygulama kapsamı genişletilecek 🗺️

Henüz 8 müşteri ile üzerinde çalışılan uygulamanın kapsamını giderek genişleteceklerini aktaran Önyol, “Kargonun kontrolünü müşterimizin parmaklarının ucuna bırakıyoruz. Bu proje, e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini çok önemli ölçüde artıracak. Şu anda 8 müşterimiz ile entegrasyonumuzu tamamladık. Yakında birçok müşterimizde bu hizmeti vermeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında