Gittigidiyor Ne Zaman Kapanıyor?

Ve bugün veda zamanı… İşte bu sözlerle duyuruldu. Son zamanlarda trafiğinin düşüklüğüyle satıcılar tarafından gün geçtikçe gözden düşen Gittigidiyor faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Türkiye’nin ilk pazar yerlerinden olan ve [highlight] 20 yılı aşkın süredir[/highlight] e-ticaret pazaryerlerinin liderlerinden olan Gittigidiyor, 2011 yılında Amerika merkezli pazaryeri eBay tarafından satın alınmıştı.

Gittigidiyor kapanıyor mu?

Gittigidiyor ne zaman kapanıyor?

20 bin satıcı ve 35 milyon’dan fazla müşterisi olan Gittigidiyor, 2011 yılındaki eBay satın almasından sonra eBay’in Türkiye iştiraki olarak görev yapıyordu. eBay tarafından dün (20 Haziran 2022) yapılan açıklama ile sektördeki yoğun rekabet ortamıyla artık başa çıkamadıklarını ve yakında faaliyetlerine son verecekleri duyuruldu.

Yapılan Resmi açıklamanın önemli kısımlarına bakacak olursak;

“GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.”

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak”

Gittigidiyor ne zaman kapanacak?

Gittigidiyor kapanıyor mu?

eBay tarafından yapılan açıklamada Gittigidiyor’un ne zaman kapanacağı hakkında da bilgi verildi. Kapanış süreci 4 aşamadan oluşuyor:

  • Yeni ürün listelemek için son tarih: 20 Haziran 2022
  • Son alışveriş tarihi: 18 Temmuz 2022
  • Hesabım bölümü kapanış tarihi: 5 Eylül 2022
  • Müşteri hizmetleri kapanış tarihi: 30 Eylül 2022

Resmi açıklamada ise şu şekilde ifade edildi; 

“18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.”

Evet, işte Giddigidiyor hikayesi böyle son buluyor…

Gittigidiyor satıcıları ne yapmalı?

Gittgidiyor’un kapanma haberinin ardından akla gelen ilk sorulardan biri de ”peki gittigidiyor satıcıları ne yapacak?” oluyor. Gittigidiyor‘da mağaza sahibi olan satıcılar satışlarına diğer platformlarda devam edebilirler. eğer diğer platformlarda nasıl satış yapılır, nasıl mağaza açılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Sizin için çeşitli pazaryerlerinde nasıl mağaza açıp satış yapabileceğinizi tüm detaylarıyla anlattığımız rehberleri inceleyebilirsiniz

Pazaryeri rehberlerimiz:

Yukarıdaki pazaryeri rehberlerimizden faydalanarak yeni pazaryerlerine geçiş yaparak satışlarınıza devam edebilirsiniz. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: